PIšQworky 2015

Piškvorkový tým 2015

Ve čtvrtek 12. listopadu se v budově gymnázia Josefa Ressla v Chrudimi uskutečnilo oblastní kolo středních škol v piškvorkách. A jelikož se naše škola již pravidelně této soutěže zúčastňuje, letošní ročník nebyl výjimkou. Po „školním kole“ jsme poskládali celkem dvě družstva.

Po slavnostním uvítání a následném uvedení do pravidel se všechny týmy rozdělily do dvou skupin, ze kterých postoupila jen první tři družstva. Potom se hrálo známým hracím systémem, „každý s každým“, a to až do vyhlášení vítězů.

Naše družstva si vůbec nevedla špatně, obě postoupila. Nicméně, jen jeden tým se dostal až do finále a obsadil krásné druhé místo. A to i přes mnohé nesnáze, jako například partie na život a na smrt s vlastní školou, nebo opakované duely se střední školou strojírenskou z Chrudimi. Vítězné družstvo tvořili Vojta Novák (kapitán), Hana Moravčíková, Lenka Málková, Michal Neumann a Dominik Kroutil.

Tento úspěch (1. v historii školy) znamenal cestu do Pardubic, kde se již rozhodovalo o postupu do grandfinále v Brně. Zde jsme bohužel nedopadli tak dobře jako v Chrudimi. Podlehli jsme připravenějším veteránům z Pardubic, kteří jsou mimo jiné známí také svými úspěchy v šachu.

Nicméně jsme byli všichni se svými výkony spokojeni i přes konečný výsledek. Vždyť….hlavní je si skvěle zahrát ;) .Pokud si chcete prohlédnout nějaké fotky pro představu, navštivte pořadatele na Facebooku (pIsQworky).

Michal Neumann, septima

Datum vložení: 17. 4. 2017 14:25