Pardubické střípky 2016

Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 se v Malém sále Domu hudby v Pardubicích uskutečnilo slavnostní setkání mladých literátů a výtvarníků, kteří uspěli v 8. ročníku literární a výtvarné soutěže „Pardubické střípky“. Soutěž určenou žákům základních a studentům středních škol vyhlásila Krajská knihovna v Pa

Soutěžní téma „Nikdo není poražený“ zaujalo i žáky naší školy.

V literární části hodnotila porota ve složení středoškolská prof. českého jazyka Běla Prchalová a spisovatelé, členové SVčS, František Uher a Jiří Faltus celkem 161 příspěvků z 30 škol nejen Pardubického kraje.

Naši školu zastupovala ve 3. kategorii práce Magdalény Vodvárkové (kvarta) „Prázdná kniha“, v nejstarší kategorii pak práce Jany Vítové, Barbory Biškové a Olgy Kuttelwascherové ze septimy. Odborná porota při hodnocení jednotlivých prací vyzvedla zejména text Máji Vodvárkové, a tak 1. místo ze 43 soutěžních povídek bylo dalším výrazným literárním úspěchem roku 2016 této talentované studentky.

Ze soutěžních příspěvků studentů vyššího gymnázia zmínila porota i příběh „Domeček z karet“ Barbory Biškové. Právě úspěchy v 5. kategorii se naše gymnázium zařadilo mezi nejúspěšnější školy soutěže – ke dvěma třetím místům Jany Vítové a Barbory Biškové přidala vítězství v této kategorii Olga Kuttelwascherová.

Dvě první a dvě třetí místa si domů odváželo pouze Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči.

Vítězné práce budou otištěny ve sborníku Střediska východočeských spisovatelů, vy si je však již dnes můžete přečíst zde.

Oceněným studentkám gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších literárních soutěžích!

Leták soutěže

Pardubicke_stripky.pdf