Pardubické střípky 2019

Mezi oceněnými byla i Dorothea Dopitová ze stejné třídy, která za svůj text o řece Vltavě získala od odborné poroty čestné uznání.

Ve čtvrtek 28. listopadu 2019 proběhlo v budově Krajského úřadu Pardubice vyhlášení výsledků literární soutěže Pardubické střípky, kterou organizovala Krajská knihovna Pardubice spolu se Střediskem východočeských spisovatelů.

V 2. kategorii (žáci 7. tříd a odpovídajících ročníků gymnázií) měla zastoupení i naše škola. Vynikajícího výsledku dosáhla Marie Andrle ze sekundy, která ve své kategorii s příběhem ze současnosti na téma „Co vypráví řeka“ zvítězila.  S diplomem za 1. místo obdržela i věcné ceny.

Soutěže se zúčastnilo 128 soutěžících z 31 škol.

K vynikajícímu výsledku oběma děvčatům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho gymnázia.

I. Skalská

Datum vložení: 3. 12. 2019 14:28