Vodácký kurz 2020

Každoročně na konci června jezdívají septimáni spolu s 3. ročníkem bezpečnostně právního oboru na vodácký kurz. Letos však kvůli koronavirové epidemii byl kurz přesunut na září.

A tak ve dnech 14. až 17.září žáci oktávy a 4. BP zamířili na jih Čech, konkrétně do Vyššího Brodu, kde spolu s učiteli (Mgr. Netolickým, Mgr. Slavíkovou a Mgr. Kořístkou) zahájili vodácký výcvik.

Nejprve jsme se všichni seznámili s vodáckou terminologií (slangem), s lodí a jejím ovládáním, pak jsme si chvíli zkoušeli získané znalosti přímo na vodě, abychom pak vyrazili k prvnímu jezu.

Ten den se „cvakli“ skoro všichni. A několikrát. Než jsme se naučili loď pořádně ovládat, křižovali jsme řeku od břehu ke břehu, ohrožovali jeden druhého a „práskali se“ jako o závod.Bylo však vedro, voda teplá, a tak jsme si užili spoustu legrace.  V dalších dnech už naše jistota rostla.

První den jsme jeli krátkou trasu – z Vyššího Brodu do Rožmberku. Druhý den nás čekal nejdelší úsek, a to z Rožmberka do Českého Krumlova; 27 km klidné plavby (pro některé žáky skoro nudné) bylo zakončeno šesti adrenalinovými krumlovskými jezy. Třetí den byl spíše odpočinkový. Dopoledne jsme se mohli podívat do Českého Krumlova a potom se žáci učili nové prvky ovládání lodě. Ten den jsme pluli do Zlaté Koruny. Závěrečný den jsme pak ukončili v Boršově.

Podzimní termín se nakonec ukázal jako naše výhra. Řeka i kempy byly mimo sezónu prázdné, počasí nad očekávání krásné (až na poslední den, kdy se zatáhlo a trochu mrholilo, sluníčko peklo jako v létě) a voda pořád teplá.

Všichni jsme si vodu parádně užili a žáci jen litovali, že se podobné kurzy nekonají každý rok.

Datum vložení: 28. 10. 2020 19:26
Datum poslední aktualizace: 28. 10. 2020 19:56