Zájezd do Anglie 2023

Koncem března tohoto roku opustili žáci naší školy lavice a vydali se vstříc zážitkům v Anglii.

Páni řidiči i pan průvodce nás bezpečně dopravili přes Německo a Belgii až do Francie, odkud byl náš autobus přepraven vlakem skrz Eurotunel do země Albionu. První den jsme náš poznávací zájezd zahájili v hlavním městě, kde jsme se seznámili s londýnskou čtvrtí Greenwich. Lodí jsme propluli po Temži k ikonickému mostu Tower Bridge a nevynechali jsme ani hrad Tower of London, kde jsme měli mimo jiné možnost prohlédnout si korunovační klenoty a zaslechnout poutavé vyprávění některých Beefeaterů – „Strážců Věže“. Při návštěvě St. Paul´s Cathedral jsme si prověřili fyzičku při stoupání do nejvyšší části katedrály, odměnou nám byl ale překrásný výhled na Londýn. Poté už jsme zamířili do rodin, kde nás čekal vytoužený odpočinek.

Další den jsme zamířili do krásného lázeňského města Brighton, kde jsme si měli možnost prohlédnout jedinečný královský palác Royal Pavilion. Nevynechali jsme ani procházku po nedalekých křídových útesech a pláži. Krom větrného počasí nás čekal úchvatný výhled na samotné útesy i moře a sbírání kamínků na památku.

Třetí den naše cesta pokračovala v přístavním městě Portsmouth, kde jsme si užili pohled na historické i moderní lodě a měli možnost prozkoumat slavnou loď HMS Victory. Z moderní vyhlídkové věže Spinnaker Tower jsme se kochali pohledem na přístav a na prosklené podlaze vyhlídky jsme testovali naši odolnost proti výškám. Poté jsme zamířili do Winchesteru, kde jsme mimo nejdelší britské katedrály prošli i pěkným centrem města a mohli tak pozorovat, krom mnohých obchůdků, i středověkou architekturu na pěší zóně.

Závěrečným cílem našeho poznávacího zájezdu byl opět Londýn a tak jsme nemohli vynechat Natural History Museum, kde by bylo možné ztratit se na dlouhé dny a také projít se přes Trafalgar Square, kolem Piccadilly Circus, navštívit čínskou čtvrť, pokochat se výhledem na Buckingham Palace, Houses of Parliament a Big Ben. Z London Eye jsme se naposledy potěšili výhledem na Londýn a odtud už nás čekala cesta domů.

Z Anglie jsme si odvezli spoustu zážitků, dojmů a zkušeností.

Troufám si tvrdit, že to nebylo naposledy.

Album fotografií z Anglie.

Datum vložení: 13. 4. 2023 11:54
Datum poslední aktualizace: 13. 4. 2023 12:54